Matgrupp axet
Klubbat för:
1 400 SEK
2 000 SEK
MATGRUPP, 7 dlr, 1900-talets andra hälft, modell "Axet", gustaviansk stil, bestående av: 6 stolar, matbord med 2 iläggsskivor, bordets diameter ca 110, höjd 74, iläggsskivor 2x48, stolarnas sitthöjd 44 cm
Bruksslitage , ena iläggsskivan med spricka repa
869116
2021-02-01