Kandelabrar i nyrokoko

 Kandelabrar i nyrokoko
 Kandelabrar i nyrokoko
 Kandelabrar i nyrokoko
 Kandelabrar i nyrokoko
 Kandelabrar i nyrokoko
 Kandelabrar i nyrokoko
 Kandelabrar i nyrokoko
 Kandelabrar i nyrokoko
 Kandelabrar i nyrokoko
 Kandelabrar i nyrokoko

Klubbat för:

8 600 SEK

Utropspris

5 000 SEK

KANDELABRAR, ett par, 1800-talets andra hälft, nyrokoko, stomme av förgylld brons, 6 ljusarmar vardera, riklig dekor i from av akantus, blommor samt putto, löstagbara ljusmanschetter, höjd ca 64 cm

Senare förgylld, något sneda, tillböjda delar

868232

2021-01-27