2021-02-01
868231
| Klubbat belopp | 2 400 SEK |
| Utropspris | 2 000 SEK |
JARDINIERE, omkring 18/1900-tal, mässing, genombruten dekor, insats i brunfärgat glas, hänklar med dekor av stiliserande mansansikten, glasskålen är enligt uppgift speciellbeställd från Kosta Boda, höjd ca 17, bredd 45 cm
Senare glasskål, bruksslitage