Speldosa 1800-tal

Speldosa 1800-tal
Speldosa 1800-tal
Speldosa 1800-tal
Speldosa 1800-tal
Speldosa 1800-tal
Speldosa 1800-tal
Speldosa 1800-tal
Speldosa 1800-tal
Speldosa 1800-tal
Speldosa 1800-tal
Speldosa 1800-tal
Speldosa 1800-tal
Speldosa 1800-tal
Speldosa 1800-tal
Speldosa 1800-tal
Speldosa 1800-tal
Speldosa 1800-tal
Speldosa 1800-tal
Speldosa 1800-tal
Speldosa 1800-tal

Klubbat för:

13 500 SEK

Utropspris

12 000 SEK

CYLINDERSPELDOSA, 1800-talets slut, Paillard, klockspel med 2 klockor och trumma, för 6 melodier, hammrnas huvuden i form av fjärilar och bin, fodralets lock med intarsiadekor i form av blommor, fodraletes storlek ca 20x45x30 cm

Hammarnas emalj borta, ommålade

867734

2021-04-11