Flickdocka med biskvihuvud
Klubbat för:
1 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
FLICKDOCKA, DOCKPORSLIN, DOCKSKÅPSDOCKOR, 1910-20-tal, Flickdocka med huvud i biskvi, märkt "AP, Germany, SAC", sluten målad mun, målade ögon, mohairperuk, enkel 5 delad kropp i massa, diverse udda dockporslin, 5 dockskåpsdockor varav 3 st i biskvi, 2 st björnar i papier maché, dockans längd ca 31 cm
En dockskåpsdocka med skadat ben , björnarna med skador
867588
2021-01-22