Skaldjursskål
2021-01-21
866555
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 3 000 SEK |
SKALDJURSSKÅL, med slevar 2 st, silver samt kristall, en slev delvis i mässing, minervastämplar, 1920/30-tal, skål med slipad dekor, höjd skål ca 9, diameter 20 cm, slevarnas längd ca 22 cm, etui medföljer
Bruksslitage