Ljuskrona
2021-01-30
866124
| Klubbat belopp | 6 200 SEK |
| Utropspris | 4 000 SEK |
LJUSKRONA, 1900-talets första hälft, rokokostil, stomme av mässing, behängd med olikslipade prismor, delvis i violett samt rökfärgad ton, centralt med slipad obelisk, 3 ljuspunkter, 5 ljusarmar, höjd ca 80, diameter ca 50 cm
Smärre slitage