Kaffeservis i art deco koppar samt mässing
Klubbat för:
500 SEK
Utropspris
1 500 SEK
KAFFESERVIS, 4 dlr, koppar samt mässing,ca 1920-tal, art deco, stämplade GB N, bestående av 1 brick, 1 kaffekanna 1 gräddkanna samt 1 sockerskål med lock, samtliga med hänklar av mässing, höjd 8, 10, 16, brickan ca 30x25 cm
Bruksslitage, kaffekannan är trasig vid lockets gångjärn
864952
2021-01-18