Brosch 18 k guld
2021-01-19
864390
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 2 500 SEK |
BROSCH, 18 k guld, Stockholm 1800-talets senare del, mästarstämpel otydlig, hängande kläpp, längd 5 cm, vikt ca 5,7 g
Bristningar, lagningar, rennlödningar, nål krokig, ett fäste ej ursprungligt