Edition Amour Carmosering med stjärnrubin 18K
2021-02-07
864073
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 10 000 SEK |
CARMOSERING MED STJÄRNRUBIN, 18K, vitguld, stjärnrubin ca 3.5 ct, briljantkrans ca 0.50 ct W SI, genombrutet gallerverk, stl ca 18 1/4 jmfr 57, vikt ca 6.7 g, värderingsityg i original från Gemmologia daterad 1998 medföljer
Fint bruksskick. Rubin med små sprickbildningar. Karatangivelse och kvalitet enligt medföljande intyg.