Stekfat
2021-01-13
863984
| Klubbat belopp | 3 200 SEK |
| Utropspris | 2 000 SEK |
STEKFAT, porslin, Kina, Qianlong (1735-1795), ovalt, dekor av flodlandskap med pagoder i underglasyrblått, längd ca 38,5 cm, med upphängning.
Undersida med smärre kantnagg, slitage