Stekfat
2021-01-13
863981
| Klubbat belopp | 2 400 SEK |
| Utropspris | 2 500 SEK |
STEKFAT, porslin, Kina, Qianlong (1735-1795), oktagonal form, dekor av flodlandskap med pagoder i underglasyrblått, längd ca 41 cm, med upphängning.
Smärre kantnagg, slitage