Samling beslag 1900-tal
2021-01-10
862537
| Klubbat belopp | 550 SEK |
| Utropspris | 800 SEK |
SAMLING BESLAG, 1900-tal, förgyllda, troligen mässing, bestående av
4 st knappar med gängad skruv, lövad dekor, diam ca 50.5 mm, längd ca 53 mm exkl skruv
4 st listerverk med med bladverksdekor, bredd ca 21 mm, längd ca 12 cm
7 st små runda dekorativa beslag, diam ca 27 mm
Bruksskick.