Skekfat tallrikar England
2021-01-09
862345
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 2 000 SEK |
STEKFAT, TALLRIKAR, 1+4 dlr, porslin, England, 1847, blomsterdekor i underglasyrblått och överglasyr, stekfatet 60x40, tallrikarnas diameter ca 26 cm
Slitage, mikronagg förekommer