Taklampa
2021-01-07
862063
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 3 000 SEK |
TAKLAMPA, 1900-talets första hälft, etsad dekor av Nils Holgerssons underbara resa genom Sverige, mässingsupphängning, höjd ca 72 cm
Anlupen, mindre nagg, upphängning med smärre bristning, ej funktionstestad