Berndt Friberg
2021-01-06
861875
| Klubbat belopp | 4 000 SEK |
| Utropspris | 6 000 SEK |
BERNDT FRIBERG, vas, stengods, Gustavsberg, stengods, oxblodsfärgad aniaraglasyr signerad Friberg samt med studiohanden, höjd ca 22,5, bottendiam 12,5 cm
Tillverkningsdefekter vid fotring, smärre slitage