Bordspendyl Brunfaut

Bordspendyl Brunfaut
Bordspendyl Brunfaut
Bordspendyl Brunfaut
Bordspendyl Brunfaut
Bordspendyl Brunfaut
Bordspendyl Brunfaut

Klubbat för:

1 200 SEK

Utropspris

2 000 SEK

BORDSPENDYL, Brunfaut, sent 1800-tal, bronserad och förgylld metall, alabaster, urverk märkt "Japy Freres", verknr 8559 /8471 /57, pendel medföljer, emaljerad urtavla, mått 33x12x34 cm

Åldersrelaterat skick med mindre bristning och emaljskador, smärre nagg, nyckel saknas

861117

2021-01-11