Såskanna i silver
2021-01-02
860885
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 3 500 SEK |
SÅSKANNA, silver, 1800-tal, handtag i trä, kannans höjd ca 9, största diameter 13 cm
Lagning i botten, bucklor, bruks och åldersrelaterat slitage