Pentti Sarpaneva Armband Bronze Finland
2021-01-03
860363
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 1 200 SEK |
PENTTI SARPANEVA, armband, bronze, Finland, 1960-tal, enligt uppgift formgiven med inspiration av bysantinsk formspråk, kistlås med säkerhetskedja, bredd ca 35.5 mm, längd ca 19 cm
Bruksskick.