Glasservis Elis Bergh Kosta
Klubbat för:
800 SEK
Arviointi
2 000 SEK
Kuvaus
ELIS BERGH (1881-1954), glasservis, 33 dlr, "Bergh-kristall", 1900-talets första hälft, Kosta Boda, bestående av, 10 champagneglas, 6 selterglas, 6 snappsglas, 3 dessertvinsglas, 8 likörglas
Kuntoraportti
Bruksspår, repor, märken, ställvis fläckar/nedsmutsning
859615
Päivämäärä:
2021-01-02