Glasservis Elis Bergh Kosta

Glasservis Elis Bergh Kosta
Glasservis Elis Bergh Kosta
Glasservis Elis Bergh Kosta
Glasservis Elis Bergh Kosta
Glasservis Elis Bergh Kosta
Glasservis Elis Bergh Kosta

Klubbat för:

800 SEK

Arviointi

2 000 SEK

Kuvaus

ELIS BERGH (1881-1954), glasservis, 33 dlr, "Bergh-kristall", 1900-talets första hälft, Kosta Boda, bestående av, 10 champagneglas, 6 selterglas, 6 snappsglas, 3 dessertvinsglas, 8 likörglas

Kuntoraportti

Bruksspår, repor, märken, ställvis fläckar/nedsmutsning

859615

Päivämäärä:

2021-01-02