Fat Kina 1700-tal
2021-01-16
858011
| Klubbat belopp | 4 800 SEK |
| Utropspris | 6 000 SEK |
FAT, porslin, Kina, 1700-tal, blå underglasyrdekor av pioner, diameter ca 39 cm
Bruksslitage, tillverkningsdefekter.