Ljuskrona empirestil
2020-12-27
857978
| Klubbat belopp | 7 400 SEK |
| Utropspris | 4 000 SEK |
LJUSKRONA, stomme i mässing, 1900-talets första hälft, empirestil, för sex ljus, korgbotten, invändigt elektrifierad, höjd ca 103, diameter 66 cm
Smärre slitage