Golvurna, Kina
2020-12-23
857956
| Klubbat belopp | 700 SEK |
| Utropspris | 1 000 SEK |
GOLVURNA, 1900-tal, Kina, porslin, hänklar, polykrom och förgylld dekor av figurscener, höjd ca 58 cm.
Bruksslitage, färgbortfall