Ljuskrona
2020-12-27
857330
| Klubbat belopp | 8 000 SEK |
| Utropspris | 4 000 SEK |
LJUSKRONA, 1900-talets första hälft, rokokostil, stomme av mässing, behängd med olikslipade prismor, delvis i violett samt rökfärgad ton, centralt med slipad obelisk, 3 ljuspunkter, 5 ljusarmar, höjd ca 80, diameter ca 50 cm
Smärre slitage