Piedestal rokokostil
Klubbat för:
1 600 SEK
2 500 SEK
PIEDESTAL, tidigt 1900-tal, Louis XV-stil, stomme fanérad i flertalet träslag, intarisadekor, beslag och fotavslut i mässing, skiva i marmor, höjd ca 119 cm
Bruksslitage och fanérskador, fanérbortfall
856879
2020-12-21