Sekretär
Klubbat för:
6 400 SEK
Utropspris
8 000 SEK
SEKRETÄR, sengustavianskt stockholmsarbete, fanerad med mahogny, beslag i delvis förgylld mässing, lådinredning bakom klaff, 4 lådor, höjd 116, 93 x 49 cm
Bruksslitage, ställvisa skador, lagningar och torrsprickor, senare ben
856765
2020-12-21