Sidenmålning Kina
2020-12-24
855915
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 3 000 SEK |
SIDENMÅLNING, Kina, omkring 1900, motiv av rovfågel på blommande körsbärsträd, kalligrafi samt ett sigill, bladmått ca 113x44 cm
Slitage, fuktskador