Bestick silver Disa Mgab
2020-12-18
855827
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 10 000 SEK |
BESTICK, 76 dlr., silver, MGAB, Uppsala 1950/60-tal, modell "Disa", bestående av: 12 bordsgafflar, 12 bordsknivar, 12 bordsskedar, 10 smörgåsgafflar, 12 kaffeskedar, 12 moccaskedar samt 6 smörknivar, längd ca 10-21 cm, vikt exkl. knivar 1373 g
Slitage