Uppläggningsfat Kina 1700-tal
2020-12-18
855763
| Klubbat belopp | 650 SEK |
| Utropspris | 1 000 SEK |
UPPLÄGGNINGSFAT, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), oktagonal form, dekor av flodlandskap med pagoder i underglasyrblått, längd ca 25 cm
Nagg