Brosch platina diamanter
2020-12-20
854118
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 40 000 SEK |
BROSCH, platina, 1900-talets första del, gammalslipad diamant ca 0,75 ct, kvalité ca TCr(I)/I1, 170 gammal- och åttkantslipade diamanter totalt ca 4,50 ct, kvalité ca TCr-Cr(I-J)/SI, svensk kontrollstämpel, nål med otydlig stämpel, längd 6,5 cm, vikt 18,5 g
Urval high-end juveler
Några diamanter med nagg