Brosch guld och silver 1800-tal
2020-12-20
853771
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 18 000 SEK |
BROSCH, guld och silver, 1800-talets andra hälft, fyrpassform, med dekor av ca 105 gammalslipade diamanter totalt ca 3,00 ct, varav centersten ca 0,30 ct, mått ca 3,5x2,7 cm, totalvikt ca 6,8 g
Urval high-end juveler