Armband brosch örhängen kedja hänge guld
2020-12-21
853454
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 6 000 SEK |
ARMBAND, bismarcklänk, BROSCH, i form av blad med dekor av odlad saltvattenspärla ca 3,6 mm, HÄNGE, med venetiansk kedja, ÖRHÄNGEN, 2 st., snarlika, 1800-talets andra hälft, 18 k guld, total vikt ca 15,1 g
Armband med slitage, säkerhetskedja ej öppningsbar, ett örhänge med bristning