Kanon 1800-tal
2020-12-14
853229
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 6 000 SEK |
KANON, 1800-tal, gjutjärn, lavett på hjul, kanonrörets längd ca 48, totallängd ca 72 cm
Slitage, skador, rostangrepp, lagning