Duk damast 1800-tal
2020-12-19
853202
| Klubbat belopp | 2 600 SEK |
| Utropspris | 4 000 SEK |
BORDSDUK, 1800-talets mitt, linnedamast, riklig och heltäckande dekor av blomster av varierande slag, broderat monogram LA, ca 440x220 cm
PROVENIENS: Monogramet LA står för Louise Aspelin (1828-1862), Fagersta bruk