Flintlåspistol Ryssland

Flintlåspistol Ryssland
Flintlåspistol Ryssland
Flintlåspistol Ryssland
Flintlåspistol Ryssland
Flintlåspistol Ryssland
Flintlåspistol Ryssland
Flintlåspistol Ryssland
Flintlåspistol Ryssland
Flintlåspistol Ryssland
Flintlåspistol Ryssland

Klubbat för:

22 000 SEK

5 000 SEK

FLINTLÅSPISTOL, rysk, m/1809, pipa med skarpa provstämplar, låsbleck signerat Tula 1813, längd 43 cm

Skador: Stockskador, slitage, korrosion

853173

2020-12-21