Bordslampa, 1800-talets andra hälft
2020-12-19
852502
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 5 000 SEK |
BORDSLAMPA, Napoleon III, blåglaserat porslin, monteringar i brons, dekor av rocailler, hänklar i form av ormar, höjd 76 cm
Mynningen med lagning, sladden defekt, skärm med ställvisa bristningar