Georges Braque
2020-12-14
852471
| Klubbat belopp | 800 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
GEORGES BRAQUE (1882-1963) efter: "Soleil et lune II", monogramsignerad i plåten, från 1959, ur DLM no 115, utgiven av Maeght, Paris, färglitografi, bildmått ca 23,5x9 cm
LITTERATUR: Maeght nr 1035
Ej examinerad ur ram