Tallrikar Kina
2020-12-18
852094
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 4 000 SEK |
TALLRIKAR, 6 st, Kina, Qingdynastin, Qianlong (1736-1795), porslin, snarlik dekor i famille rose-färger, diameter ca 23 cm.
Bruksslitage efter ålder, smärre tillverkningsdefekter samt kantnagg.