Tallrikar Kina
2020-12-18
852090
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 4 000 SEK |
TALLRIKAR, 5 st, Kina, Qingdynastin, Qianlong (1736-1795), dekor i famille rose-färger, diameter ca 23 cm.
Bruksslitage, mindre tillverkningsdefekter samt kantnagg.