Spegellampetter

Spegellampetter
Spegellampetter
Spegellampetter
Spegellampetter
Spegellampetter
Spegellampetter
Spegellampetter
Spegellampetter
Spegellampetter
Spegellampetter
Spegellampetter
Spegellampetter
Spegellampetter
Spegellampetter

Klubbat för:

46 000 SEK

Utropspris

15 000 SEK

SPEGELLAMPETTER, ett par, 17/1800-tal, för vardera två ljus, träskuren dekor och pastellage, förgyllda med polerat guld och slagmetall, krönta av kungliga kronor, ram med växtornamentik, ljusarmar i mässing, silverfolierade glas, 54 x 31 cm

Smärre dekorskador, ställvisa lagningar, kompletteringar

851944

2020-12-19