Ljuskrona 1800-tal
2020-12-15
851042
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 15 000 SEK |
LJUSKRONA, 1800-tal, 12 ljusarmar, kläddi glas, mittstång med glas samt spira, behängd i olikformade prismor, elektrifierad, höjd ca 118, diameter 95 cm
Kablar i behov av översyn, prismor med nagg förekommer, enstaka saknas