Bajonett
2020-12-10
850333
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 2 000 SEK |
BAJONETT, 1800-tal, namngravyr samt årtalet maj 1877 på själva bajonetten, parerfästet med stämplar, järn, mässing samt trä längd med balja ca 66
Bruks och åldersrelaterat slitage