Stekfat Kina 1700-tal
2020-12-10
850328
| Klubbat belopp | 2 600 SEK |
| Utropspris | 2 000 SEK |
STEKFAT, porslin, Kina, Qianlong (1735-1795), oktagonal form, dekor av flodlandskap med pagoder i underglasyrblått, längd ca 46 cm
Nagg (varav ett större)