Golvvas
2020-12-12
850120
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 10 000 SEK |
GOLVVAS, Kina, 1900-tal, motiv med påfågel, höjd ca 61 cm
Ingår i temaauktionen En samling med Orientalika
Lagning/missfärgning vid mynningen