Vas Kina 1800-tal
2020-12-08
850083
| Klubbat belopp | 600 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
VAS, porslin, Kina, 1800-talets andra hälft, Kanton, balusterformad, höjd ca 30 cm
Borrad för el, ursprungligen med lock, slitage