Josef Ekberg skål samt fat
Klubbat för:
2 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
JOSEF EKBERG (1877-1945): skål samt fat, porslin, Gustavsberg, förgylld dekor, motiv med träd i skålens botten, signerad samt daterad 1931, fatet monogramsignerat samt märkt "N-77D", skålens längd ca 35 höjd 21 cm, fatets diameter ca 31 cm
849854
2020-12-06