Vas
2020-12-13
848649
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 800 SEK |
VAS, Tang-stil, 1900-talets andra hälft, glaserat lergods, höjd 19 cm
Visst glasyrbortfall runt fot, mindre bränningssprickor samt krackelyr