Skål och miniatyrtekanna porslin, Kina/Japan
2020-12-12
848342
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 2 000 SEK |
MINIATYRTEKANNA & SKÅL, Japan/Kina, 1800-1900-tal, polykromt bemålad dekor, skålen med dekor av figurer, höjd 6,5-8 cm
Tekanna och skål med lagningar och nagg, tekannans lock av trä