Alvar Aalto Savoy vas
2020-12-07
848118
| Klubbat belopp | 2 400 EUR |
| Utropspris | 3 000 EUR |
ALVAR AALTO, VAS. Savoy. Iittala, 1950-tal, blågrönskiftande glas, blåst i form, höjd 11 cm.
Obetydligt ytslitage