Böneklocka
2020-12-07
847950
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 3 000 SEK |
BÖNEKLOCKA, Tibet, 1900-talets första hälft, brons, ställning i bambu och trä, rep samt skinn, rester efter bemålning, höjd ca 40, bredd 33 samt djup 13 cm
Bruks och åldersrelaterat slitage